Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Maspex przejmuje rywala
Łowicz, Włocławek, Kotlin, Dr Witt-Grupa Maspex przejmuje większość marek od spółki Agros-Nova. Powstanie największa grupa spożywcza w kraju.

To już 17. i największe przejęcie Maspex’u, członka PFPŻ. Maspex zostanie w ten sposób największym w Polsce, a w Europie Środkowej czołowym producentem spożywczym. Firma z Wadowic jest obecnie rynkowym liderem w kate­goriach soków i napojów (posiada marki Tymbark, Kubuś i Caprio), któ­re stanowią prawie 70 proc. obrotów grupy, a także makaronów (Lubella i Malma), suplementów diety (Plusssz) i produktów instant (kakao Puchatek czy czekolada La Festa).


Wartość transakcji z właścicielem Agros-Nova, funduszem IK Investment Partners, jest poufna. Wiemy jedynie, że w efekcie przejęcia powstanie gigant o obrotach rzędu 4 mld zł rocznie.


- Maspex od wielu lat konse­kwentnie rozszerza swoje portfolio. To dobra strategia, która pozwala ob­niżyć koszty, co jest ważne w sytuacji dużej konkurencji cenowej na ryn­ku. Maspex jest coraz bliżej zostania największym producentem spo­żywczym w regionie - komentuje An­drzej Gantner, prezes Polskiej Fede­racji Producentów Żywności.

(Źródło: Gazeta Wyborcza 22.12.2014)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij