Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Posłowie przyjęli informację rządu w sprawie sytuacji w rolnictwie
Sejm w piątkowym głosowaniu przyjął informację rządu w sprawie sytuacji w rolnictwie. Nadal jest źle, tragicznie, minister rolnictwa nie załatwia nic - ponownie oceniła opozycja. Szef resortu rolnictwa Marek Sawicki apelował z kolei, by nie czynić z rolnictwa męczennicy.

Wniosek opozycji o odrzucenie przedstawionej w czwartek informacji poparło 186 posłów, 242 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.


Przed głosowaniem minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki (PSL) podkreślił, że "rolnictwo nie jest czarne jak głosi PiS i nie jest czerwone, jak by chciało PSL". "Ale nie jest także zieloną wyspą, bo nie jest odizolowane od sytuacji w całej Europie i w całym świecie" - dodał.


Jak przekonywał szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi, od 2010 do 2015 roku wydatki na rolnictwo wzrosły z 41,9 mld do 55,6 mld złotych. "Nie wprowadzajcie w błąd opinii publicznej i nie czyńcie z polskiego rolnictwa męczennicy, bo taką nie jest" - apelował Sawicki.


Robert Telus (PiS) ocenił, że "sytuacja w polskim rolnictwie jest zła, tragiczna, a rząd nie zrobił nic, by tę sytuację poprawić". "Minister jest za słaby, by cokolwiek zrobić dla rolnictwa" - dodał.


Sawickiego negatywnie ocenił także Romuald Ajchler (SLD). "Minister nie załatwia nic, co było w zgłoszonych postulatach, powołuje zespoły, z czego niewiele wynika i stąd wniosek o odrzucenie informacji" - dodał.


Jacek Bogucki (PiS) wnioskował natomiast o informację rządu w sprawie postępowania policji wobec protestujących rolników. "Nie bawcie się polskim rolnictwem, nie bawcie się polską wsią" - zaznaczył. Jednocześnie wręczył premier Ewie Kopacz traktor-zabawkę. "Bawcie się tą zabawką a nie Polską"- dodał.


W środę około pięciu godzin posłowie debatowali nad informacją rządu w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie. W wystąpieniach przewijał się temat rolniczych protestów. Opozycja krytykowała Sawickiego za nieudolność, bezsilność i brak dialogu z rolnikami.


(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij