Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Chile liczy na polski apetyt
Eksporterzy żywności z kraju miedzi poszukują kontrahentów w Polsce. Kolejni chilijscy eksporterzy ściągają do Polski. Najwięcej do powiedzenia mają u nas na razie producenci ryb, owoców i wina.

- W 2020 r. mamy być w dziesiątce największych eksporterów żywności na świecie, a dziś zajmujemy 15.-16. miejsce. Żeby to osiągnąć, potrzebujemy nowych rynków zbytu, na których konsumpcja wielu produktów wciąż jest niska. Stąd wybór Polski, gdzie nasi eksporterzy poszukują kontrahentów. Teraz goszczą tu producenci win - mówi Felipe Gajardo, dyrektor handlowy warszawskiego oddziału Pro Chile, rządowej agencji odpowiedzialnej za promocję chilijskiego eksportu. Podkreśla, że polskie biuro jest jednym z ośmiu w Europie i 50. na świecie, ale jedynym mieszczącym się w kraju spoza Europy Zachodniej. Jego zdaniem, świadczy to o tym, że Polska jest dla Chile ważna, choć na razie wartość sprzedaży nad Wisłą jest niewielka - wynosi około 100 mln USD wobec ponad 15 mld USD, które jest wart cały chilijski eksport żywności.

 

- Są kraje, gdzie konsumpcja rośnie szybciej, ale jest tam również znacznie wyższe ryzyko biznesowe. Polska jest ceniona przez naszych eksporterów za stabilność - dodaje Felipe Gajardo.


(Więcej w: Puls Biznesu 12.03.2015)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij