Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polska żywność trafi na rynki USA i RPA?
Państwowe służby weterynaryjne zapowiadają otwarcie nowych rynków dla polskich eksporterów m.in. USA i RPA. Jednak zanim producenci żywności ruszą na podbój nowych rynków, muszą je zdobyć weterynarze odpowiedzialni za to, by polskie produkty pochodzenia zwierzęcego spełniały normy zdrowotne - informuje Puls Biznesu.

W tym roku państwowe służby weterynaryjne skoncentrują się na RPA, Meksyku, Chinach, Kubie, USA, Izraelu, Arabii Saudyjskiej i Egipcie a także krajach bałkańskich, Malezji, Iranie i Indiach. W Malezji walczymy o otwarcie rynku dla polskiej wieprzowiny. Liczymy także na zgodę na eksport kolejnych produktów do Indii.


Jak informuje Puls Biznesu po raz pierwszy od wielu lat możemy tam eksportować produkty mleczne. Zdaniem Krzysztofa Jażdżewskiego, zastępcy GLW, sektor mleczarski jest jednym z najaktywniejszych eksporterów. Powróciliśmy też do rozmów z Iranem, zerwanych kiedyś w związku z zakazem uboju rytualnego. Jego zdaniem istotne jest nie tylko zdobywanie nowych rynków, ale zwiększanie liczby zakładów eksportujących. 


Zdaniem ekspertów ważna jest też zmieniająca się struktura naszego eksportu. W przeszłości eksportowaliśmy głównie proste produkty, teraz się to zmienia, bo zaczynamy się specjalizować m.in. w jajach wylęgowych i pisklętach jednodniowych. 


Polscy producenci drobiu podkreślają, że to eksport jest motorem wzrostu branży. Łakną więc nowych rynków zbytu, zwłaszcza że krajowa konsumpcja osiągnęła już wysoki poziom i rośnie powoli.

Więcej czytaj w Pulsie Biznesu.Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij