Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Świetne wyniki eksporterów zbóż
Arabia Saudyjska i Kenia przekonały się do polskiej pszenicy. Jednak aby powtarzać dobre wyniki, konieczne są inwestycje w infrastrukturę - czytamy w Pulsie Biznesu.

Równie korzystnej passy polski eksport zbóż nie miał jeszcze nigdy w historii. Jak wskazuje na łamach Puslu Biznesu Wiesław Łopaciuk, ekspert Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w całym sezonie, czyli od lipca 2014 r. do czerwca 2015 r., eksport zbóż przekroczył prawdopodobnie 7 mln ton i był rekordowy.


Zdaniem eksperta powtórzyć taki wynik w tym roku nie będzie łatwo, ale wieloletni trend pokazuje wzrost znaczenia Polski w handlu zagranicznym zbożami i trend ten będzie utrzymany. W ocenie Łopaciuka coraz więcej polskich gospodarstw zaczyna specjalizować się w tego typu produkcji i profesjonalizować.Puls Biznesu zaznacza, że oficjalne dane sumują na razie pierwsze dziesięć miesięcy sezonu (do kwietnia 2015 r.). Pokazują, że sprzedaliśmy 5,9 mln ton ziarna, czyli 27 proc. więcej niż rok wcześniej, jak wynika z raportu Agencji Rynku Rolnego (ARR). Analitycy BGŻ BNP Paribas tłumaczą, że wynik zawdzięczamy głównie pszenicy, która dołożyła do tego ponad 4 mln ton, czyli o 73 proc. więcej niż rok wcześniej.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij