Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Potęga w produkcji żywności
Polska ma atuty, by stać się europejskim centrum produkcji i przetwórstwa żywności – podaje Puls Biznesu.

Raport „Polska atrakcyjnym producentem i dostawcą żywności" - publikację Centrum Kompetencji Puławy - wydano pod honorowym patronatem przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego oraz Fertilizers Europe (Europejska Organizacja Producentów Nawozów). Zaprezentowano go 7 października w Lublinie. Jego autorzy podkreślają, że rolnictwo wraz z przemysłem spożywczym mogą zdynamizować rozwój Polski w najbliższych latach.


- Nasze rolnictwo uległo ogromnemu przeobrażeniu po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Stało się motorem krajowego eksportu. Według szacunków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wartość eksportu polskiej żywności systematycznie rośnie, a pod koniec 2015 r. wyniesie co najmniej 25 mld euro.

 

Rodzime produkty ze względu na wysoką jakość i niską cenę cieszą się rosnącym zainteresowaniem zagranicznych odbiorców. Dlatego stały wzrost wartości eksportu i jego dodatni bilans powinny zachęcić przedsiębiorców do zintensyfikowania działań promujących polską markę. 


- Właśnie teraz, gdy dużo i dobrze eksportujemy, musimy pracować nad naszymi markami. W interesie polskiej gospodarki leży też, żeby nasze firmy docierały z produktami sektora rolno-spożywczego na nowe rynki zbytu, również te odległe geograficznie. To jest wyzwanie na przyszłość - mówił Zenon Pokojski, koordynator Centrum Kompetencji Puławy i współautor raportu.


Więcej w: Puls Biznesu 16.10.2015Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij