Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Realizacja Skoordynowanych Planów Kontroli Ryb i Miodu w 2015 r.
W okresie od 1 czerwca do 31 października 2015 r. na terenie całego kraju przeprowadzono czynności kontrolne w ramach realizacji Skoordynowanych Planów Kontroli Ryb i Miodu zgodnie z Zaleceniem Komisji C(2015) 1558 z dnia 12 marca 2015 w sprawie skoordynowanego planu kontroli w celu ustalenia skali występowania oszukańczych praktyk przy wprowadzaniu do obrotu określonych rodzajów żywności.

Polska była zobowiązana do pobrania 100 próbek miodów i 160 próbek ryb, które zostały przebadane przez laboratoria Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Inspekcji Handlowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W wyniku przeprowadzonych badań laboratoryjnych wykryto 3 niezgodne próbki ryb oraz 8 niezgodnych próbek miodu. 


Komisja Europejska zobowiązała wszystkie Kraje Członkowskie do przeprowadzenia badań na obecność cukrów egzogennych (cukry nie występujące naturalnie w miodzie) w ramach realizacji skoordynowanego planu kontroli autentyczności miodu.


Badania na obecność cukrów egzogennych przeprowadzono w akredytowanym laboratorium niemieckim. W celu dokładniejszej analizy występowania obcych cukrów w miodach, Polska wysłała również próbki miodu do Instytutu Materiałów Referencyjnych i Pomiarów Wspólnego Centrum Badawczego, który ma siedzibę w Belgii.


Źródło: GIJHARS


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij