Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
2015 rekordowym rokiem dla branży napojów bezalkoholowych
Upały, które zdominowały sezon letni, wywindowały sprzedaż napojów, soków i wód. Wśród dystrybutorów największymi wygranymi letniej hossy są dyskonty - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak potwierdza na łamach "Rz", Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych firmy Coca-Cola HBC Polska i wiceprezes zarządu PFPŻ ZP, rok 2015 jest rekordowy dla branży napojów bezalkoholowych. Ostatnio podobne zwyżki sprzedaży zanotowano w 2008 roku.


Coca-Cola HBC Polska wraz z firmą badawczą Nielsen podaje, że od stycznia do września tego roku – nie licząc lokali gastronomicznych – Polacy wydali na napoje orzeźwiające ponad 10 mld zł, czyli 6,6 proc. więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.


Skok sprzedaży branża zawdzięcza ciepłemu latu, a przede wszystkim upałom w sierpniu. W I połowie tego roku wartość rynku detalicznego napojów zwiększyła się rok do roku o 3,1 proc.
Wśród dystrybutorów największymi wygranymi letniej hossy są dyskonty. Iwona Jacaszek-Pruś zaznacza, że gdyby nie one, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 r. sprzedaż napojów licząc w litrach – zwiększyłaby się nie o 9,5 proc., ale o 2,6 proc.

Polska Federacja Producentów Żywności/Rzeczpospolita/ksem/

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij