Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Producenci kasz i przetworów owocowo-warzywnych mogą cieszyć się z 2015 r.
Producenci mrożonych owoców i warzyw wierzą w tłuste lata. Produkcyjne podsumowanie 2015 roku najbardziej powinno cieszyć producentów niektórych kasz i przetworów owocowo-warzywnych, bo to oni najmocniej zwiększyli produkcję — informuje „Puls Biznesu” opierając się na danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Michał Koleśnikow, kierownik zespołu ds. analiz sektorowych i rynków rolnych Banku BGŻ BNP Paribas ocenia, że choć największy, bo ponad 33-proc. wzrost sprzedaży kaszy i grysików gryczanych jest m.in. efektem niskiej bazy, to kategoria wydaje się jedną z najbardziej perspektywicznych kategorii wśród produktów sypkich. Jej zamienniki, jak ryż czy makaron, albo tracą na popularności, albo rosną słabiej. Dużym zainteresowaniu cieszą się m.in. kasze gryczana i jaglana. Rozwija się też eksport kasz i płatków z Polski m.in. do Azji.


Badanie GfK Panel Gospodarstw Domowych wskazuje na renesans spożycia kaszy: od 2011 do 2014 r. odsetek gospodarstw domowych, w których kupuje się kaszę, wzrósł z 76 proc. do 80 proc. i zwiększyła się częstotliwość zakupów. Wolumen zakupów wzrósł w tym czasie o 8 proc., do 4,41 kg na osobę.


Mrożonym warzywom i owocom wystarczył rok, by urosnąć mocniej. Tylko w ubiegłym roku sprzedaż w sklepach wzrosła o 10 proc. w ujęciu ilościowym. Maciej Włodarczyk, prezes Igloteksu prognozuje utrzymanie się tego kierunku w najbliższych latach, co jest efektem zmieniających się trendów konsumenckich. Konsumenci coraz więcej wiedzą na temat odżywiania i coraz większą wagę przywiązują do zakupu produktów naturalnych, niskoprzetworzonych, o tzw. czystym składzie. I dodaje, że mróz jest najlepszym znanym konserwantem żywności.


Więcej w "Pulsie Biznesu", Portal spożywczy.pl.

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij