Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Komisja Europejska mianowała nowego szefa przedstawicielstwa w Warszawie
Komisja Europejska mianowała dzisiaj dr. Marka Prawdę dyrektorem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Dr Marek Prawda, który obejmie urząd dnia 1 kwietnia 2016 r., ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dyplomacji. Od początku lat 90-tych dr Marek Prawda pełnił stanowisko dyplomaty za różnych rządów Polski zarówno w Warszawie, jak i za granicą.


Swoją karierę rozpoczął w 1992 r., gdy został powołany na stanowisko I sekretarza Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w niemieckim Bonn. Funkcję tę pełnił przez sześć lat. Następnie objął stanowisko wicedyrektora, a w 1999 r. dyrektora Departamentu Europy Zachodniej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 2001 r. pełnił funkcję dyrektora sekretariatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W latach 2001–2005 piastował stanowisko ambasadora RP w Szwecji.


W 2005 r. objął stanowisko dyrektora sekretariatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a następnie w 2006 r. został mianowany ambasadorem RP w Niemczech. Funkcję tę pełnił do 2012 r., kiedy objął stanowisko stałego przedstawiciela Polski przy Unii Europejskiej. Dnia 1 marca br. powrócił do Polski jako ambasador, doradca w Departamencie Europy Zachodniej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.


Dr Marek Prawda ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Lipsku. Następnie odbył studia doktoranckie w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, gdzie uzyskał stopień doktora socjologii. Był pracownikiem naukowym Zakładu Studiów nad Niemcami w Instytucie Studiów Politycznych PAN.


W okresie od września 2012 r. do marca 2016 r. piastował stanowisko stałego przedstawiciela Polski przy Unii Europejskiej.


Źródło: http://ec.europa.eu/ Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij