Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Corporate Catalyst Award – Nagroda Instytutu Piłsudskiego w Ameryce – wręczona po raz pierwszy w Polsce
11 maja br. w Pałacu Rzeczypospolitej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Instytutu Piłsudskiego w Ameryce Corporate Catalyst Award. Tegorocznym laureatem został system firm Coca-Cola w Polsce – Coca-Cola HBC Polska oraz Coca-Cola Poland Services.

Nagroda Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce Corporate Catalyst Award przyznawana jest podmiotom zagranicznym za konsekwentne i długofalowe inwestycje w obszary społeczny i gospodarczy w Polsce. Instytut wyróżnił Coca-Colę za rozwój działalności w naszym kraju w ostatnich 25 latach, podkreślając, że obecność tak dużego inwestora amerykańskiego w Polsce to dowód na silne więzi, jakie łączą polską diasporę i Stany Zjednoczone Ameryki, jakże bliskie misji Instytutu. W tym roku po raz pierwszy w historii Nagroda została wręczona w Polsce. 

Instytut, honorując system firm Coca-Cola jako katalizator rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, zwrócił uwagę na silny wpływ, jaki na polską gospodarkę wywarło prowadzenie przez system Coca-Cola zakrojonych na dużą skalę inwestycji. System firm Coca-Cola wyraźnie zaznacza swoją obecność w Polsce poprzez długoletnie inwestycje, w tym 3 zakłady produkcyjne (Radzymin, Staniątki, Tylicz). Spółki zatrudniają ok. 2600 osób. Firma inwestuje w Polsce od 1991 roku, a tylko w ciągu ostatnich 10 lat wartość inwestycji wyniosła 1,3 mld zł. 

Nagrodą Corporate Catalyst Award doceniliśmy inwestycje sytemu Coca-Cola w naszym kraju ojczystym. Z radością przyjmujemy tworzone tak licznie miejsca pracy, co nieustannie dowodzi potencjału konkurencyjnego polskiej gospodarki na światowych rynkach. Firmy z takimi tradycjami w Polsce jak Coca-Cola pomagają przekazać to przesłanie zagranicznym inwestorom bezpośrednim – podsumowuje dr Iwona Korga, prezes Instytutu Piłsudskiego w Ameryce. 

Firmy systemu Coca-Cola rozpoczęły działalność inwestycyjną w Polsce 25 lat temu. Polska jest dla nas jednym z najważniejszych rynków w Europie. Zdecydowaliśmy się być inwestorem zaangażowanym w tworzenie zaplecza produkcyjnego, budowanie kapitału ludzkiego oraz rozwój partnerów handlowych i dostawców. System Coca-Cola tworzy łańcuch wartości dodanej w gospodarce Polski o wartości 3,2 mld zł, co stanowi 0,2% PKB kraju – stwierdził Nikos Kalaitzidakis, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska.    

Instytut Piłsudskiego docenił również społeczne zaangażowanie firm systemu Coca-Cola. Wierzymy, że współdziałając z lokalnymi społecznościami, możemy osiągnąć znacznie więcej. Razem potrafimy budować wartość na wielu polach dalece wykraczających poza obszar biznesu. Jesteśmy dumni, że wspólnie z naszymi partnerami społecznymi zachęciliśmy do ruchu 900 tys. Polaków, zrealizowaliśmy ponad 100 projektów chroniących zasoby wodne Beskidu Śląskiego i angażujemy się w programy, które wzmacniają kobiety na rynku pracy – powiedziała Anna Jakubowski, dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services.

Podczas uroczystości wiceminister Jan Dziedziczak wręczył Magdzie Kapuściński, wieloletniej prezes Instytutu Piłsudskiego w Ameryce, Odznakę Honorową „Bene Merito” przyznaną przez Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Odznaka Honorowa „Bene Merito” została ustanowiona Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2009 jako zaszczytne honorowe wyróżnienie nadawane obywatelom polskim oraz obywatelom państw obcych za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce jest niezależnym ośrodkiem badawczo-naukowym zajmującym się nie tylko gromadzeniem, przechowywaniem i badaniem dokumentów dotyczących Polski, lecz także popularyzowaniem wiedzy o Polsce i jej historii najnowszej. Misją Instytutu jest ochrona polskiego dziedzictwa narodowego w Stanach Zjednoczonych, edukacja historyczna oraz rozwijanie współpracy polsko-amerykańskiej.

O FIRMACH Z SYSTEMU COCA-COLA:
System Coca-Cola w Polsce reprezentują firmy Coca-Cola Poland Services Spółka z o.o. oraz Coca-Cola HBC Polska. Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Coca-Cola HBC Polska to oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 560 mln konsumentów. Wśród marek firm dostępnych na naszym rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Coca-Cola Cherry, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu i Kropla Delice, tzw. wody smakowe Kropla, herbaty mrożone Nestea oraz napoje energetyzujące Burn i Monster. Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają 2600 osób. 

preview_Corporate-Catalyst-Award-2016


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij