Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Delegacja z UE rozmawiała w Chinach o otwarciu rynku żywności
Mieliśmy bardzo dobre spotkania z chińskimi władzami – powiedział w środę unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan, podsumowując rozmowy na temat dostępu do chińskiego rynku dla europejskich towarów rolnych, w tym na temat problemów polskich eksporterów - informuje PAP.

"Podniosłem konkretnie kwestię regionalizacji w kontekście afrykańskiego pomoru świń (ASF)" - powiedział PAP komisarz Hogan na targach żywności SIAL w Szanghaju. W przeciwieństwie do ponad 40 krajów świata, ChRL nie uznaje regionalizacji, co powoduje, że wykryte w niektórych miejscach Polski przypadki ASF całkowicie blokują eksport polskiej wieprzowiny do Chin kontynentalnych.


Unijna delegacja z Hoganem na czele spotkała się we wtorek w Pekinie m.in. z wicepremierem odpowiedzialnym za kwestie rolnictwa Hu Chunhua, ministrem rolnictwa i spraw wsi Hanem Changfu i szefem utworzonej niedawno państwowej agencji regulacji rynku, która przejęła od kilku agencji rządowych kompetencje w obszarze nadzoru jakości i dopuszczania do obrotu żywności i leków.


Więcej informacji: PAP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij