Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Czy Polacy są biedni?
Eurostat opublikował wyniki ciekawego badania ws. europejskiej biedy. Zbadano, ilu mieszkańców Unii żyje poniżej granicy ubóstwa. Okazuje się, ze osób zagrożonych biedą jest u nas "tylko" 17 proc., czyli mniej niż np. w Portugalii (18 proc.), na Litwie (20 proc.), Łotwie (26 proc.), we Włoszech (19 proc.), Bułgarii (21 proc.), Rumunii (23 proc.) i Estonii (19 proc.).

Eurostat zastrzega, że ta statystyka jest daleka od doskonałości, bo liczba osób zagrożonych biedą zależy bowiem od tzw. progu biedy, innego dla każdego państwa.
Eurostat sprawdził, ilu mieszkańców danego państwa może sobie pozwolić na koszyk podstawowych dóbr: mięsny posiłek przynajmniej co drugi dzień, tygodniowy urlop poza domem, ogrzanie domu do komfortowej temperatury i samochód.
Okazuje się, że nie wypadamy najgorzej. 63 proc. Polaków nie może pozwolić sobie na urlop, ale tylko 20 proc. nie jest w stanie ogrzać domu. U Portugalczyków - odpowiednio 64 i 35 proc. A u Bułgarów - 59 i 34. Według badań, 21 proc. Polaków nie dojada przynajmniej co drugi dzień, ale ten sam problem ma 26 proc. Węgrów, 29 proc. Słowaków i  23 proc. Łotyszy.

(źródło: Eurostat)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij