Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
WHO: Mikroplastik w wodzie pitnej nie wydaje się stanowić zagrożenia dla zdrowia
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport nt. aktualnych badań związanych z występowaniem mikroplastiku w wodzie pitnej (w tym w wodzie kranowej oraz butelkowanej).

WHO opublikowało raport pt. "Microplastics in drinking-water", w którym dokonano przeglądu aktualnych badań związanych z występowaniem mikroplastiku w wodzie pitnej, w tym w wodzie kranowej oraz butelkowanej.


Kluczowym wnioskiem wynikającym z raportu jest to, że w oparciu o ograniczone dostępne informacje, mikroplastik w wodzie pitnej nie wydaje się stanowić zagrożenia dla zdrowia przy obecnych poziomach. 

W raporcie stwierdzono również, że potrzebne są dalsze badania w tym zakresie, a także zawarto apel o powstrzymanie globalnego wzrostu zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi.

Globalny przemysł napojów bezalkoholowych popiera działania WHO w zakresie przeglądu dostępnych informacji związanych z mikroplastikiem, a możliwość współpracy z szerszą społecznością naukową w celu zwiększenia ilości danych jest wysoko oceniana. Branża napojów bezalkoholowych utrzymuje najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości dla wszystkich swoich produktów, w tym wody butelkowanej, aby konsumenci mogli być pewni, że produkty te są bezpieczne.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij