Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Komunikat GIW w sprawie opublikowanego na portalu Onet artykułu pt. „Polskie mięso jest pełne antybiotyków. Zawiera ich coraz więcej”
Główny Lekarz Weterynarii opublikował stanowisko odnoszące się do artykułu zamieszczonego w dniu 17 grudnia 2019 roku na portalu Onet pt. „Polskie mięso jest pełne antybiotyków. Zawiera ich coraz więcej”.

Autor artykułu porusza temat stosowania antybiotyków w produkcji zwierzęcej w Polsce, wyraźnie wskazując czytelnikom, że mięso pochodzące z naszego kraju zawiera coraz więcej antybiotyków.


Artykuł mocno zaniepokoił nie tylko pracowników Głównego Inspektoratu Weterynarii, ale również całą polską Inspekcję Weterynaryjną. Artykuł nie pozostał bez echa wśród przedsiębiorców sektora spożywczego oraz polskich hodowców zwierząt gospodarskich.


Główny Lekarz Weterynarii stwierdza, że autor artykułu podważa w ten sposób zaufanie konsumentów do polskiej żywności. Tymczasem polska żywność pochodzenia zwierzęcego podlega stałemu nadzorowi, wielu procedurom kontrolnym i badawczym, co sprawia, że jest bezpieczna.


Publikacja artykułu o takiej treści może mieć negatywny wpływ na pomyślnie rozwijający się eksport polskiej żywności. Niewątpliwie tego typu informacje nie pozostaną również niezauważone przez nie zawsze życzliwe Polsce lobby żywnościowe w innych państwach.


Mając na względzie powyższe w dniu 20 grudnia 2019 roku Główny Lekarz Weterynarii skierował do redaktora naczelnego portalu Onet pismo, wraz z którym przekazano opracowanie dotyczące stanu nadzoru nad polską żywnością, podejmowanych działań oraz wyników prowadzonych w Polsce badań laboratoryjnych.


Pełna treść komunikatu:

https://www.wetgiw.gov.pl/main/komunikaty/Komunikat-w-sprawie-opublikowanego-na-portalu-Onet-artykulu-pt.-Polskie-mieso-jest-pelne-antybiotykow.-Zawiera-ich-coraz-wiecej/idn:1164


Źródło: GIW


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij