Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Koronawirus: wsparcie dla obywateli, regionów i krajów
Komisja Rozwoju Regionalnego PE uruchomiła specjalną procedurę by przyjąć plan inwestycyjny walki z epidemią koronawirusa (Corona Response Investment Initiative).

Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego Younous Omarjee zwrócił się o zastosowanie „trybu pilnego” prac (określonego w art. 163 Regulaminu), aby umożliwić jak najszybsze przyjęcie proponowanych środków. Komisja zgadza się w związku z tym przyspieszyć proces legislacyjny poprzez odesłanie wniosku bez poprawek, w celu bezpośredniego przyjęcia na posiedzeniu plenarnym, aby pieniądze jak najszybciej dotarły do obywateli, regionów i państw najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.

„Musimy zareagować jak najszybciej, żeby złagodzić katastrofalną sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa i wykorzystać wszystkie dostępne w ramach polityki spójności środki. Każde opóźnienie spowoduje utratę życia i dodatkowe trudności dla europejskich regionów, firm i obywateli. Nasza komisja jest w pełni poinformowana o sytuacji i gotowa do działania. Wszystkie grupy polityczne są zjednoczone. Otwieramy drzwi i jestem przekonany, że ten sam duch zwycięży w Radzie. W tym krytycznym momencie szukanie czegoś lepszego niż to co mamy na stole może wyrządzić więcej szkody niż pożytku ” - powiedział Omarjee.

Kolejne kroki

Zmiany zasad finansowania UE podlegają procedurze współdecyzji, więc zarówno Parlament jak i Rada będą musiały je zaakceptować. Parlament wkrótce ogłosi szczegóły pilnej procedury.

Tło

Wniosek legislacyjny w sprawie zmiany rozporządzenia w sprawie wspólnych przepisów, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz rozporządzeń w sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego został opublikowany 13 marca.

Komisja zaproponowała, aby w ramach polityki spójności skierować 37 mld EUR na walkę z kryzysem koronawirusa, rezygnując w tym roku z obowiązku zwrotu zaliczek na fundusze strukturalne.  


Więcej informacji:

Źródło: PE.

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij