Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Pomoc publiczna dla przedsiębiorców w formie pożyczki, poręczenia, gwarancji
W dniu 30 marca 2020 r. przekazano do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie udzielania pomocy z instrumentów finansowych w ramach programów operacyjnych na lata 2014- 2020 w celu wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19.

Niniejsze rozporządzanie tworzy krajowe podstawy do udzielania pomocy publicznej mającej na celu łagodzenie skutków gospodarczych wystąpienia pandemii COVID-19.


Pomoc publiczna może być udzielana mikroprzedsiębiorcom, małym przedsiębiorcom, średnim przedsiębiorcom oraz dużym przedsiębiorcom zarówno na cele obrotowe, jak i na cele inwestycyjne, pod warunkiem, że pomoc jest nakierowana na łagodzenie skutków pandemii COVID-19, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji po dniu 31 grudnia 2019 r. spowodowanej pandemią. Co istotne, pomoc może być udzielona w formie pożyczki, poręczenia albo gwarancji. Wartość pomocy jest wyrażana w ekwiwalencie dotacji brutto. Podmiotami udzielającymi pomocy będą Bank Gospodarstwa Krajowego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


Uwagi do projektu rozporządzenie można zgłaszać do końca dzisiejszego dnia.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij