Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
11maja Dzień Bez Śmiecenia- #WłączSięDoGry
Rekopol: Jak co roku o tej porze zwracamy się do Was... już po raz 14! Przez ostatnie lata zdążyliśmy nauczyć się wiele o ekologii. Wspólnie z Wami organizowaliśmy ekologiczne wydarzenia, gry i zabawy. Byliśmy z Wami zarówno online i offline.

Okazuje się, że przez te wszystkie lata mało kto nie spotkał się z Dniem Bez Śmiecenia.

Co roku do akcji angażuje się kilkaset tysięcy osób.

 

Ta edycja jest wyjątkowa… ten rok jest wyjątkowy. Zostając w domu możesz zrobić coś dla świata. W tegorocznej edycji zapraszamy Was do wspólnej zabawy w Teleturnieju Dnia Bez Śmiecenia, ale spokojnie – nikogo nie będziemy oceniać.

 

Dołączcie do nas na Facebooku gdzie już 04.05 rozpocznie się konkursowa zabawa. Codziennie będzie pojawiać się jedno pytanie, a Wielki Finał odbędzie się w Dzień Bez Śmiecenia - 11 maja.

 

Jak poradzą sobie wyjątkowi uczestnicy tegorocznego Teleturnieju Dnia Bez Śmiecenia?

 

Na pewno przyda się Wasze wsparcie dlatego zapraszamy do odpowiedzi w komentarzach, i do wspólnej zabawy. Pierwsze trzy osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytania zostaną nagrodzone!

 

Jak włączyć się do akcji?

 

·        Polub Dzień Bez Śmiecenia na Facebooku https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/

·        i Instagramie https://www.instagram.com/dzienbezsmiecenia365/.

·        Pomóż uczestnikowi programu odpowiedzieć na pytanie w komentarzu.

·        Weź udział w konkursie!

·        Podziel się wiedzą z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy i szkoły!

·        Bądź z nami od 04.05, i zostań już na cały rok!

·        Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 11 maja.

 

Od 11 maja Wszystkie materiały będą również dostępne do pobrania na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl  w zakładce „Materiały edukacyjne” - możecie dowolnie wykorzystać je w trakcie działań w pracy, szkole, lub w domu.

 

Pamiętaj żeby być ekologicznym! Mimo, że nie spotkamy się przy wspólnych aktywnościach –  ciągle możemy zrobić wiele dobrego, nawet z własnych domów!

 

 

Dzień bez Śmiecenia to kampania prowadzona od 2007 roku przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A., który jest Członkiem Wspierającym PFPZ ZP.

Współorganizatorami akcji są Akcjonariusze firmy, klienci i każdy kto chce aktywnie w niej uczestniczyć.  Celem kampanii jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska.

 

Według danych GUS w 2018 r. w Polsce wytworzono 128 mln ton odpadów, z czego 9,8% to odpady komunalne - 12 485 tys. ton odpadów . Tym samym  odnotowano wzrost ilości wytworzonych odpadów o 4,3%w stosunku do roku ubiegłego. Oznacza to zwiększenie ilości wytworzonych odpadów komunalnych na jednego mieszkańca z 311 kg w 2017 r. do 325 kg w 2018 r.

W Polsce z zebranych oraz odebranych w 2018 r. odpadów komunalnych, 7,1 mln ton przeznaczono do odzysku (57% odpadów komunalnych wytworzonych), z tego do recyklingu przeznaczono 3,3 mln ton(26%), do przekształcenia termicznego z odzyskiem energii 2,8 mln ton (23%), do biologicznych procesów przetwarzania (kompostowania lub fermentacji) został skierowany 1,0 mln ton (8%).


Z roku na rok wytwarzamy coraz więcej odpadów, dlatego 11 maja chcemy zwrócić uwagę na ten problem. Chcemy przypomnieć jak segregować, po co to robimy i dlaczego jest to ważne. Odpady mogą dostać drugie życie a lasy, jeziora, rzeki być wolne od śmieci. #WłączSięDoGry

TeleturniejDBS plakat dół (1) (002)

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij