Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Andrzej Gantner: Poprawa efektywności energetycznej to szansa na zwiększenie konkurencyjności firm (wideo)
Surowce oraz energia elektryczna stanowią 60-70 proc. wszystkich kosztów firm spożywczych, dlatego niestabilna sytuacja związana z energią elektryczną jest dla przedsiębiorców niepokojąca – mówił Andrzej Gantner, dyrektor generalny i wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności podczas debaty online „Koszty energii w przemyśle spożywczym – rynek mocy, DSR, optymalizacja” przygotowanej przez redakcję portalspozywczy.pl i naszego partnera – firmę Enel X.

Andrzej Gantner, dyrektor generalny i wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności tłumaczył, że producenci żywności powinni się przygotować na wzrost kosztów funkcjonowania ich zakładów, ponieważ nie wiadomo, jak będą kształtowały się koszty energii elektrycznej oraz koszty surowców z powodu zagrożenia suszą rolniczą.


– Energia elektryczna jest głównym najważniejszym elementem po surowcach, bez energii i surowców produkcja jest niemożliwa. Wydaje się, że w dużych polskich firmach spożywczych większość prostych prac polegających na modernizacji i na zwiększeniu efektywności energetycznej urządzeń została już częściowo wykonana – mówił.


– Oczywiście pozostają następne działania, bardziej zaawansowane, chociażby to, co nazywamy zarządzaniem energią na każdym poziomie funkcjonowania zakładu, ale również budowa zupełnie nowych instalacji. Wydaje się, że jeśli chodzi o inwestycje w polskim przemyśle żywnościowym, będzie to jeden z głównych kierunków inwestycyjnych na następne lata – tłumaczył.


Dalsza część artykułu dostępna jest na Portalu Spożywczym>>


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij