Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Raport "Rynek pracy, edukacja, kompetencje - czerwiec 2020"
Polecamy zapoznanie się z raportem "Rynek pracy, edukacja, kompetencje - czerwiec 2020" podsumowującym wydarzenia i publikacje z ostatniego miesiąca. Raport w większości podsumowuje dane i badania w związku z sytuacją firm i pracowników spowodowanymi zamrożeniem gospodarki.

Z dostępnych danych wynika, że w maju zwiększyła się liczba wolnych miejsc pracy, jednak nie wróciła do tych samych poziomów sprzed pandemii. Znaczna część pracowników obawia się utraty pracy i obniżki wynagrodzeń. Przedsiębiorcy zaś gorzej oceniają swoją kondycję finansową niż przed pandemią, jednak lepiej niż tuż po jej wybuchu. Do najbardziej narażonych na zakłócenia sektorów należą hotelarstwo, usługi gastronomiczne, handel hurtowy i detaliczny oraz usługi socjalne i osobiste. Zmiany w gospodarce spowodowały, że pracodawcy zrezygnowali z najbardziej popularnych benefitów pracowniczych jak pakiety medyczne i karty sportowe. Teraz coraz częściej zachętą są szkolenia.


Dużym wyzwaniem dla pracowników jest praca zdalna. Większym dla tych posiadających dzieci niż tych bezdzietnych. Większość z pracowników (prawie 60%) ma trudności z oddzieleniem czasu pracy od czasu prywatnego. W raporcie przedstawiono też skrótowo sytuację pracowników zza granicy (przede wszystkim z Ukrainy) w Polsce oraz wpływ pandemii na sytuację w Unii Europejskiej.


Raport opracowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i System Rad ds. Kompetencji znajduje się do pobrania>>

Informacje nt. Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Sektor żywności wysokiej jakości znajdują się tutaj>>

Sektorowa-Rada-ds-Kompetencji_Zywnosc_wysokiej_jakosci_MALE600pxl

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij