Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Przewodnik Zostań dostawcą armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii promuje Przewodnik pn. "Zostań dostawcą armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce".

Wojska amerykańskie, stacjonujące aktualnie w 9 bazach w Polsce,  potrzebują stale dostaw towarów i usług. Szacuje się, że w roku 2020 Amerykanie wydadzą na rozbudowę infrastruktury i utrzymanie żołnierzy ponad 200 mln USD. Ponieważ pobyt wojsk amerykańskich finansowany jest ze środków publicznych USA, w bazach obowiązują amerykańskie przepisy dotyczące zamówień publicznych. 

Przewodnik ma za zadanie w jak najbardziej przystępny sposób przedstawić kroki, które należy wykonać, aby zarejestrować się jako dostawca rządu USA. W przewodniku przedstawiono podstawy prawne i regulacje prawne dotyczące zamówień publicznych w USA (między innymi, podatek VAT na zamówienia publiczne armii amerykańskiej w wysokości 0%). Opisuje on nie tylko sekwencję działań w celu zarejestrowania się jako dostawca armii USA, ale także informacje na temat wyszukiwania przetargów w specjalistycznych bazach danych (m.in. Beta.Sam, USA Spending), informacje w jaki sposób należy złożyć ofertę w amerykańskim systemie zamówień publicznych, jakie dokumenty należy przedstawić po ewentualnej wygranej, a także szereg innych, praktycznych wskazówek dla przedsiębiorców. W przewodniku znajdują się przykłady formularzy rejestracyjnych NCAGE, formularze zwolnienia z podatku VAT i podatku akcyzowego, instrukcje rejestracji w systemie SAM, a także przykład tabeli oceny prac wykonanych. 

Przewodnik jest do pobrania ze strony MRPiT>>

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij