Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Konsultacje publiczne pakietu „Fit for 55”
Komisja Europejska rozpocznie wkrótce konsultacje publiczne dotyczące wprowadzanego pakietu „Fit for 55”, w których wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wypowiedzieć się na temat zakresu nowych inicjatyw, przedstawionych w nich priorytetów i wartości dodanej działań na szczeblu UE w danej dziedzinie. Konsultacje mogą też służyć do oceny realizowanych już strategii politycznych i obowiązujących przepisów.

Zgodnie z planem prac KE na 2021, kluczową sprawą z zakresu kompetencji Ministerstwa Klimatu i Środowiska na forum UE są nowe propozycje legislacyjne mające wdrażać podniesiony przez Radę Europejską w grudniu 2020 r. cel klimatyczny UE na 2030 r. W związku z tym, przygotowany zostanie pakiet „Fit for 55”, złożony z kilkunastu projektów legislacyjnych (większość planowana do publikacji do końca I półrocza). Pakiet będzie odnosić się swoim zakresem do szerokiego spektrum kwestii polityki klimatycznej: od odnawialnych źródeł energii poprzez efektywność energetyczną, budownictwo, podatki energetyczne czy handel emisjami.


Planowane przez Komisję Europejską konsultacje publiczne dotyczące wprowadzanego pakietu „Fit for 55” prowadzone będą w różnych terminach.


Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij