Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
MRiRW: Info Day – unijna polityka promocyjna 2021
– Unijna polityka promocyjna odgrywa ważną rolę. Przyczynia się do zwiększania konkurencyjności i konsumpcji produktów rolno-spożywczych w Unii i poza nią – tymi słowami sekretarz stanu Ryszard Bartosik rozpoczął webinarium „Info Day - unijna polityka promocyjna 2021”, które odbyło się 16-17 marca br.

Wiceminister przypomniał, że w tym roku Komisja Europejska przeznaczyła na promocję produktów rolno-spożywczych w Unii i poza jej granicami 182,9 mln euro. Jest to pula środków dla wszystkich państw członkowskich.


­– Program prac koncentruje się na kampaniach, które są zgodne z ambicjami Europejskiego Zielonego Ładu – podkreślił Ryszard Bartosik.Celem spotkania było omówienie praktycznych aspektów, dotyczących składania propozycji programów oraz możliwości finansowania działań informacyjno-promocyjnych na mocy rozporządzenia (UE) Nr 1144/2014 z dn. 22 października 2014 r.


Webinarium skierowane było do przedstawicieli organizacji zrzeszających producentów, przetwórców i dystrybutorów, reprezentatywnych dla danej branży rolnej, jak również innych organizacji producentów lub ich zrzeszeń oraz innych organów sektora rolno-spożywczego, których celem i przedmiotem działalności jest promocja.


Wiceminister Ryszard Bartosik wyraził nadzieję, że informacje przekazane podczas spotkania pomogą w przygotowaniu dobrej jakości programów, tak aby skutecznie sięgać po unijne środki na promocję produktów rolno-spożywczych.


Źródło: MRiRW.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij