Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Kontrakt branżowy
24 września br. odbyło się spotkanie z Olgą Semeniuk, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii pod tytułem: "Kontrakt branżowy - debata nad kształtem nowego sektorowego instrumentu wsparcia".

W trakcie spotkania została zaprezentowana i poddana po dyskusję opracowana koncepcja nowego instrumentu - Kontraktu Branżowego, narzędzia którego celem jest podtrzymywanie konkurencyjności tych sektorów krajowego przemysłu, które w toku transformacji osiągnęły status najbardziej znaczących, a w których konkurencyjność związana jest z wykorzystaniem efektów skali, w tym branży rolno-spożywczej.


Kontrakt Branżowy jest jednym z narzędzi realizacji założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.).


W założeniu będzie to Umowa zawierana pomiędzy Rządem a przedstawicielami danej gałęzi przemysłu, która będzie miała swoje precyzyjnie określone cele, oczekiwane rezultaty i czas trwania. Obie strony zobowiążą się do działań, które są odpowiedzą na bariery napotykane przez przemysł i wpiszą się w strategię rozwoju polskiej gospodarki. Uzgadnianie tych dwóch potrzeb w procesie tworzenia kontraktu branżowego pozwoli uzyskać lepszą synergię pomiędzy prorozwojowymi działaniami sektorów prywatnego i publicznego. Korzyścią dla branży jest zaprojektowanie działań sektora publicznego, dopasowanych do konkretnych potrzeb danej branży, które mogą nie być dostatecznie dobrze zaspokajane w ramach polityk horyzontalnych.


Prace nad kontraktem mają posłużyć również samoorganizacji branży i wspólnej refleksji nad jej potrzebami, a także zachęcić do współpracy biznesowej, nastawionej na długofalowy rozwój.


Źródło: MRiT, PFPŻ ZP

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij