Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Akademia Młodego Hodowcy Hochland w siedzibie Regionu Oceny Centrum, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka
W kolejnym module Akademii Młodego Hodowcy Hochland uczestnicy zapoznali się z szeroką ofertą Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w zakresie oceny i opieki nad stadem bydła mlecznego. Odwiedzili także siedzibę Regionu Oceny Centrum w Parzniewie.

Pan Michał Rodak, Dyrektor Regionu Oceny Centrum, szczegółowo przedstawił uczestnikom Akademii raporty wynikowe możliwe do uzyskania z danych zebranych podczas próbnych udojów. Po zapoznaniu się z raportami uczestnicy odwiedzili laboratorium oceny mleka, gdzie zobaczyli proces badania próbek mleka pobieranych przez zootechników podczas wizyt w gospodarstwach. Duże zainteresowanie wzbudziła bezinwazyjna metoda wykrywania ciąży u krów poprzez badanie mleka pozyskanego od danego zwierzęcia (tzw. PAG).

 

Spotkanie zakończyło się wizytą miejscowości Ogródek w Gospodarstwie Rodzinnym Państwa Duszaków, wzorcowego dostawcy mleka dla Hochland Polska. Uczestnicy Akademii mieli okazję zobaczyć proces udoju i próbkowania mleka na nowoczesnej hali udojowej typu karuzela.

 

Ponad 500 stanowisk dla krów, pierwsza w Polsce karuzelowa hala udojowa, nowoczesne aparaty udojowe, ciekawy system zarządzania gnojowicą i zewnętrzny schładzalnik na 20 tys. l – to tylko niektóre ciekawostki w oborze Państwa Duszaków, która została oficjalnie otwarta w maju 2019 roku. – podkreśla Marcin Boruc, Kierownik Działu Współpracy z Dostawcami Mleka w Hochland Polska.

 

Grupa zwiedziła cały obiekt, gdzie miała okazję zapoznać się z rozwiązaniami zapewniającymi wysoką produktywność stada przy zachowaniu dobrostanu zwierząt. Kolejny moduł Akademii Młodego Hodowcy Hochland został zaplanowany już w następnym miesiącu.

 

20211019_165541 (002)

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij