Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Raport - Data & Trends 2021
Europejska organizacja producentów żywności Food Drink Europe, której jesteśmy członkiem reprezentującym Polskę, opublikowała coroczny raport zawierający kompleksowe statystyki i informacje na temat unijnego przemysłu spożywczego i napojów.

Dane i trendy za 2021 pokazują, że przemysł spożywczy i napojów w UE zatrudnia 4,5 mln osób, generuje obroty w wysokości 1,1 bln euro i 222 mld euro wartości dodanej, co czyni go głównym wkładem w gospodarkę UE. Polska z wynikami: prawie 400 tys. pracowników, obroty prawie 60 mld euro i 13 mld euro wartości dodanej, zajmuje IV miejsce na liście największych producentów żywności w UE po Francji, Niemczech i Hiszpanii.

 

W prawie połowie z 27 państw członkowskich UE, w tym w Polsce, przemysł spożywczy jest największym pracodawcą produkcyjnym. Tegoroczna edycja zawiera najnowsze dane dotyczące biogospodarki, handlu żywnością i napojami między UE a Wielką Brytanią, oczekiwań konsumentów oraz przegląd wkładu branży w tworzenie zrównoważonych systemów żywnościowych.

 

„Data & Trends 2021” to także spojrzenie na rynki. UE jest największym eksporterem produktów spożywczych i napojów na świecie, z eksportem poza UE sięgającym 145 mld euro i nadwyżką handlową 67 mld euro. Raport zawiera również ranking 50 największych firm spożywczych i napojów na świecie.

 

Aby uzyskać dogłębną analizę kluczowego wkładu naszej branży w europejską gospodarkę, zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi szczegółowymi danymi branżowymi w raporcie „Data & Trends 2021”. Mamy nadzieję, że lektura okaże się inspirująca i przydatna>>


FDE2021

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij