Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Tydzień posiedzeń komisji europarlamentarnych od 24 do 27 stycznia 2022 r.
Komisje Parlamentu Europejskiego wracają do spotkań hybrydowych i w tym tygodniu wybiorą swoich przewodniczących i wiceprzewodniczących na drugą połowę kadencji.

Agendy Komisji obejmują:
 • Rolnictwo (AGRI) – jutro: debata z francuskim ministrem rolnictwa i żywności, projekty opinii w sprawie rewizji LULUCF, dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energii oraz rozporządzenia w sprawie wspólnego wysiłku redukcyjnego; wspólne wysłuchanie publiczne z Komisją Ochrony Środowiska na temat „Wpływu strategii „od pola do stołu” na rolnictwo i systemy żywnościowe”, afrykański pomór świń.
 • Handel Międzynarodowy (INTA) – dzisiaj: przesłuchanie w sprawie stosunków handlowych i inwestycyjnych UE-Afryka; jutro: związane z handlem aspekty przyszłego prawodawstwa dotyczącego zrównoważonego ładu korporacyjnego, przegląd 15-punktowego planu działania w sprawie rozdziałów dotyczących handlu i zrównoważonego rozwoju, poprawki do wniosku dotyczącego mechanizmu dostosowania limitów emisji dwutlenku węgla, projekt sprawozdania w sprawie wniosku dotyczącego dotacji zagranicznych zakłócających rynek wewnętrzny; handlowe aspekty planowanego międzynarodowego traktatu pandemicznego.
 • Gospodarka (ECON) – dziś: debata nad projektem opinii w sprawie propozycji dotyczącej dotacji zagranicznych zakłócających rynek wewnętrzny.
 • Rynek Wewnętrzny (IMCO) – jutro: debata nad projektem opinii w sprawie wniosku w sprawie dotacji zagranicznych zakłócających rynek wewnętrzny.
 • Sprawy Zagraniczne (AFET) – jutro: głosowanie nad projektem opinii w sprawie sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw.
 • Transport (TRAN) – jutro: debata nad projektem opinii w sprawie LULUCF.
 • Środowisko (ENVI) – środa: debata nad projektem sprawozdania w sprawie LULUCF, debata z francuskim ministrem  transformacji ekologicznych, debata nad wnioskiem w sprawie transportu odpadów.
 • Przemysł (ITRE) – środa: debata na temat projektów stanowisk w sprawie ETS i LULUCF; czwartek: debata z francuskimi ministrami na temat 1) transformacji ekologicznej oraz 2) przemysłu i MŚP.
Tymczasem przedstawiciele państw członkowskich spotykają się, aby omówić:
 • Dzisiaj: wniosek w sprawie produktów związanych z wylesianiem i degradacją lasów (grupa robocza ad hoc);
 • Wtorek: aspekty dotyczące przemysłu i transportu we wniosku zmieniającym dyrektywę w sprawie energii odnawialnej (Grupa Robocza ds. Energii);
 • Środa: wniosek w sprawie mechanizmu korekty limitów emisji (grupa robocza ad hoc);
 • Czwartek: propozycja rewizji dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej (Grupa Robocza ds. Energii).

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij