Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Minister Piotr Nowak powołał nowego prezesa PARP
Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak wręczył Dariuszowi Budrowskiemu akt powołania na stanowisko Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nowo powołany szef PARPu pełnił liczne funkcje w obszarze edukacji i innowacji na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Swoje doświadczenie opiera na wieloletniej współpracy z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), organizacjami pozarządowymi (NGO), jednostkami samorządu terytorialnego i uczelniami wyższymi.

Życiorys Dariusza Budrowskiego 

Dariusz Budrowski urodził się w 1979 r. w Giżycku. Jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku na Wydziale Prawa (2004 r.). Ukończył studia podyplomowe „Efektywność i konkurencyjność przedsiębiorstw” ze specjalizacją „Fundusze strukturalne Unii Europejskiej w strategiach rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw” na Uniwersytecie Warszawskim (2012 r.). Absolwent studiów MBA. Wykładowca akademicki na Uczelni Jańskiego w Łomży.

Od 2005 r. realizował szereg zadań związanych z zarządzaniem i realizacją projektów z zakresu PHARE, ZPORR 2004-2006, Programy Operacyjne 2007-2013, Programy Operacyjne: Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR), Polska Cyfrowa 2014-2020 (POPC), Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW), Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 (POWER), Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 (RPOWP), Pomoc Techniczna 2014-2020 (POP KCTB), Erasmus +.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Celem działania PARP jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wsparcie działalności innowacyjnej i badawczej małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwoju regionalnego, wzrostu eksportu oraz wykorzystywania nowych technologii w działalności gospodarczej.

Agencja bierze aktywny udział w tworzeniu i wdrażaniu polityki państwa w zakresie przedsiębiorczości i innowacyjności kadr. W ten sposób odgrywa istotną rolę w tworzeniu otoczenia wspierającego przedsiębiorców.

PARP jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij