Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rozporządzenie określające wysokość świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy
Opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 marca 2022 r. w sprawie maksymalnej wysokości świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy oraz warunków przyznawania tego świadczenia i przedłużania jego wypłaty (Dz. U. z 2022 r. poz. 605).

Rozporządzenie umożliwi podmiotom (w tym przedsiębiorcom), które zapewnią zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy zrekompensowanie kosztów finansowych z tym związanych.


Wysokość wypłacanego świadczenia została ustalona w kwocie 40 zł za osobę dziennie.


Jednocześnie przewidziano możliwość podniesienia kwoty świadczenia przez wojewodę w przypadku:

1) zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przed dniem wejścia w życie ustawy

2) gdy podmiotem zapewniającym zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy jest jednostka organizacyjna, osoba prawna albo przedsiębiorca.


Świadczenie będzie przyznawane na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za okres 60 dni i jest wypłacane z dołu.


Wniosek jest rozpatrywany w terminie miesiąca od dnia jego złożenia w urzędzie gminy, gdyż świadczenie będzie przyznawane przez gminę, która będzie mogła zweryfikować warunki zakwaterowania i wyżywienia obywateli. Jeżeli warunki te będą zagrażały życiu lub zdrowiu, świadczenie nie będzie przysługiwało. Świadczenie nie będzie przysługiwało w przypadku podania nieprawdy we wniosku. W szczególnych przypadkach wypłata świadczenia będzie mogła zostać przedłużona.


Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem 16 marca 2022 r.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij