Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Resort rolnictwa przygotowuje się do polskiej Prezydencji
Najważniejszymi priorytetami polskiej prezydencji w zakresie rolnictwa są: Reforma systemu płatności bezpośrednich w ramach Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r.; Kompleksowa i komplementarna polityka rozwoju obszarów wiejskich po 2013 r.; Biomasa, zasoby odnawialne – jako element poprawy bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju gospodarczego UE oraz Reforma Wspólnej Polityki Rybackiej po 2012 r.- poinformował minister Marek Sawicki.

Koordynacją tych zadań będzie zajmował się „Zespół ds. koordynacji przygotowań MRiRW oraz jednostek podległych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, do realizacji zadań związanych z przejęciem przez RP przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej”. Podczas jego ostatniego posiedzenia powołano podzespoły zadaniowe w pięciu głównych obszarach tematycznych: budżet, sprawy programowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, logistyka oraz promocja i informacja.

Chciałbym, abyśmy tak dobrze przygotowali się do Prezydencji w UE, aby nasze priorytety mogły być podczas jej trwania zrealizowane” – podkreślił minister Marek Sawicki. Resort przygotował kalendarz planowanych spotkań związanych z Prezydencją, w drugiej połowie 2011, a także działania przewidziane do realizacji w 2010 roku.

(Źródło: MRiRW)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij