Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Obywatele Ukrainy na polskim rynku pracy
Dzięki rozwiązaniom przyjętym w specustawie, obywatele Ukrainy mogą podejmować legalnie zatrudnienie w Polsce bez konieczności uzyskania specjalnego zezwolenia. Możliwość podjęcia pracy to szansa na samodzielne życie w naszym kraju. Pracodawca ma obowiązek w ciągu 14 dni od podjęcia pracy przez obywatela Ukrainy powiadomić urząd pracy.

Centralna Baza Ofert Pracy

Oferty pracy z całej Polski obywatele Ukrainy mogą znaleźć w Centralnej Bazie Ofert Pracy. Wszystkie dostępne są w języku ukraińskim. CBOP to również źródło informacji o organizowanych targach pracy czy szkoleniach.

Aplikacja ePraca

Dostępne oferty pracy można znaleźć także w przygotowanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej aplikacji, która jest całkowicie bezpłatna i w pełni bezpieczna dla użytkowników. Umożliwia korzystanie ze wszystkich informacji na temat ofert pracy oraz wydarzeń publikowanych w Centralnej Bazie Ofert Pracy przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz Ochotnicze Hufce Pracy.

Linki do pobrania:

➡️ AppStore: https://apps.apple.com/.../aplikacja-epraca/id1601823469

➡️ Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.epraca

Infolinia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej 19524

Pod numerem tel. 19524 obywatele Ukrainy mogą uzyskać informacje dotyczące zatrudnienia lub informacje w jaki sposób i gdzie mogą złożyć ofertę pracy. Dodatkowo na portalu www.zielonalinia.gov.pl dostępne są wszystkie niezbędne informacje o udzielanej pomocy w znalezieniu pracy oraz o samodzielnym poszukiwaniu pracy.

Gdzie znaleźć informacje?

Na stronie MRiPS www.psz.praca.gov.pl znajduje się specjalna sekcja na temat dostępnego wsparcia ze strony urzędów pracy w Polsce, w tym dotyczącą podjęcia legalnej pracy. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło także polską stronę internetową Europejskich Służb Zatrudnienia https://epsz.praca.gov.pl/.

Możliwość znalezienia pracy daje też Portal usług elektronicznych urzędów pracy – www.praca.gov.pl. Umożliwia zdalne składanie wniosków m. in. o rejestrację w urzędzie pracy jako poszukująca pracy.

Źródło: MRiPS


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij