Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Czy kawa odwadnia i wypłukuje magnez?
Coraz więcej Polaków wie, że mała czarna może doskonale uzupełniać dzienny bilans płynów, a ryzyko utraty cennych minerałów okazuje się być mitem.

ozpowszechniają się też krzepiące doniesienia o tym, że pita regularnie i w umiarkowanych ilościach, może być naszym sprzymierzeńcem w ograniczaniu ryzyka rozwoju takich chorób, jak nadciśnienie (właśnie tak!), cukrzyca typu 2, czy schorzenia wieku późnego – Alzheimer i Parkinson. Nie popadły w zapomnienie te właściwości czarnego napoju, które cenimy od zawsze – pobudzające, wspierające pamięć i koncentrację. I w końcu – kawę pijemy dla przyjemności – jej smak i zapach to uczta dla zmysłów, a także pretekst i okoliczność spotkań towarzyskich.

Na renesans kawy, szczególnie w obszarze wpływu na zdrowie, odpowiada kampania edukacyjna „Kawa i zdrowie”. W jej ramach prowadzony jest portal o charakterze eksperckim www.kawaizdrowie.pl . Czytelnicy znajdą w nim oparte na badaniach naukowych informacje niemal ze wszystkich obszarów zdrowotnych, w których kawa może odgrywać istotną rolę. Od dwóch lat realizowane są też działania komunikacyjne adresowane do konsumentów i dziennikarzy, służące upowszechnianiu rzetelnej wiedzy na temat znaczenia kawy w codziennej diecie. Kampanii przyświeca hasło umiarkowanej konsumpcji: „Od 3 do 5 filiżanek kawy dziennie. Codziennie. Dla zdrowia.”, oparte na opinii Europejskiego Urzędu ds. ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Wartość merytoryczną Programu zasila rada naukowa ekspertów, w skład której wchodzą naukowcy i lekarze z wieloletnim doświadczeniem w zakresie żywienia człowieka i ze specjalizacją w różnych obszarach zdrowia. W popularyzacji przekazów o pozytywnym wpływie kawy na zdrowie człowieka pomaga współpraca z mediami, w tym z portalem Onet.pl.

Co powinniśmy zapamiętać? Warto sięgać po 3 do 5 filiżanek kawy każdego dnia. Jakiej? Najlepiej czarnej, bez dodatków cukru i śmietanki.


950x200

 

stempel-kawowy-2-new
onet2

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij