Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Export Intelligence pomoże w ekspansji zagranicznej polskich firm
Ministerstwo Rozwoju i Technologii kończy prace nad Export Intelligence. Nowy system to terabajty danych o przepływach handlowych, ważnych informacjach gospodarczych oraz wiele wskaźników opisujących poszczególne rynki zagraniczne. Generowane z nich raporty pomogą polskiemu biznesowi w planowaniu swoich działań na globalnych rynkach.

– Kompleksowa wiedza o handlu danym towarem na świecie, a także prognozy dotyczące potencjalnie najlepszych rynków – odbiorców tego towaru będą dostępne w ciągu kilku minut. To znaczące ułatwienie dla przedsiębiorców, które pomoże podejmować im odpowiednie decyzje biznesowe, ale też dla administracji zajmującej się wspieraniem rodzimych eksporterów – mówi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Czym jest Export Intelligence

To system, który zautomatyzuje gromadzenie danych związanych z eksportem z rozproszonych źródeł, ich przetwarzanie, generowanie opracowań, prognoz i identyfikację potencjałów eksportowych. Projekt jest współfinansowany z Funduszy UE.

System będzie gromadził aktualne dane dotyczące wskaźników gospodarczych, dane handlowe z takich źródeł jak np. GUS, Eurostat, ONZ, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy. Dla kilkudziesięciu kluczowych rynków będą też informacje o klimacie gospodarczym i politycznym, kulturze biznesowej i pełna baza zidentyfikowanych barier handlowych z całego świata.

Gdzie będą dostępne dane

Wybrane raporty – na początek ok. 150, będą dostępne w listopadzie na portalu trade.gov.pl. Ich liczba będzie systematycznie wzrastać, w zależności od zainteresowania poszczególnymi branżami i rynkami.

Jeśli wśród dostępnych na portalu raportów przedsiębiorca nie znajdzie tych dotyczących np. jego branży, o ich wygenerowanie będzie mógł poprosić jedną z instytucji wspierających eksport (np. Polską Agencję Inwestycji i Handlu,  Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych).

Źródło: MRiT


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij