Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zrównoważone Systemy Żywnościowe - ankieta Komisji Europejskiej skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw
W ramach unijnej strategii „Od pola do stołu” ogłoszono inicjatywę na rzecz stworzenia ram prawnych dotyczących zrównoważonych systemów żywnościowych, które Komisja Europejska wprowadzi w 2023 r.

Komisja Europejska opublikowała ankietę, która ma ukazać, co małe i średnie przedsiębiorstwa sądzą o tej inicjatywie. Ankieta jest dostępna we wszystkich językach UE, w tym w języku polskim. Można ją wypełnić on-line do 30 października br.


Ramy dotyczące zrównoważonych systemów żywnościowych będą stanowić prawo odnoszące się do ram horyzontalnych z myślą o ułatwieniu przejścia na zrównoważony rozwój oraz zapewnieniu, aby żywność wprowadzana na rynek UE była w coraz większym stopniu zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Ramy te będą obejmować definicje, ogólne zasady i cele oraz będą stanowić podstawę wymogów i obowiązków, które zostaną określone w odniesieniu do wszystkich podmiotów działających w unijnym systemie żywnościowym. Ramy te będą również zawierać przepisy dotyczące oznakowania zrównoważonej żywności oraz przepisy dotyczące zrównoważonych zamówień publicznych na żywność.

Źródło: KE


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij