Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności 2023 podkreśli znaczenie norm dla żywności
Wystartowała kampania Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2023, której hasło brzmi "Normy dla żywności ratują życie". Temat zbiega się z przypadającą w tym roku 60. rocznicą powstania Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO i zachęca wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa żywności do skupienia się na znaczeniu norm w każdym aspekcie produkcji żywności - od źródła po nasze stoły.

Od pierwszych obchodów w 2019 roku Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności (World Food Safety Day, WFSD) rozrasta się co roku pod względem liczby krajów, w których jest obchodzony i liczby organizowanych wydarzeń. Ten rok prawdopodobnie będzie wyjątkowy, ponieważ ludzie stają się coraz bardziej świadomi potrzeby stosowania dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa żywności na każdym etapie łańcucha żywnościowego.


W ramach inauguracji wydarzenia opublikowano tegoroczny przewodnik obchodów WFSD 2023 we wszystkich sześciu językach ONZ, który zawiera informacje na temat motta przewodniego i samego Kodeksu Żywnościowego, a także wskazówki oraz pomysły jak celebrować ten ważny w kalendarzu ONZ dzień. Ponadto zaktualizowano stronę internetową Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności w oczekiwaniu na obchody w 2023 roku, których wielki finał odbędzie się 7 czerwca. 


Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi oraz stroną WFDS 2023, do zainspirowania się i do włączenia w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2023.


Źródło: IJHARS


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij