Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Debata ekspercka „Żywność i rolnictwo w Europie”
Inwazja Rosji na Ukrainę i zablokowanie przez Rosjan portów czarnomorskich wpłynęły na wzrost cen żywności, a w krajach uzależnionych od importu zboża i innych produktów rolnych z tych dwóch krajów wywołała ogromne zaniepokojenie. Na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji mówi się o kryzysie żywnościowym. Czy Europa, w tym Polska, jest odporna na taki kryzys?

W związku z ogromnymi wyzwaniami w tym obszarze, ośrodek THINKTANK we współpracy z włoskim think tankiem Competere zorganizował 30 marca 2023 debatę ekspercką dotyczącą sytuacji żywnościowej w Polsce i w Europie. Zaproszeni eksperci starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa żywnościowego w Europie. Przeanalizowali również możliwe skutki wprowadzenia europejskiej reformy etykietowania żywności dla polskich rolników i producentów żywności.

W rozmowie moderowanej przed dr Małgorzatę Bonikowską, prezes THINKTANK, udział wzięli: dr Andrzej Gantner, Dyrektor Generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, Pietro Paganini, współzałożyciel Competere.eu, profesor Temple University w Filadelfii, Julian Pawlak, Prezes Zarządu Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków oraz dr Jerzy Plewa, Dyrektor Generalny DG AGRI w Komisji Europejskiej w latach 2013-2019, członek Team Europe.

Nagranie debaty dostępne jest na stronie Think Tank>>


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij