Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Misja Wysokiego Szczebla do Chin - promocja produktów rolno-spożywczych
Czwarta już Misja Wysokiego Szczebla komisarza UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Janusza Wojciechowskiego związana z promocją unijnych produktów rolno-spożywczych odbędzie się w Chinach, w dn. 21-26 kwietnia 2024 r., podczas Anuga Select China 2024.

Głównym celem misji w Chinach jest spotkanie z właściwymi podmiotami politycznymi wysokiego szczebla, w szczególności z chińskim ministrem rolnictwa i spraw wiejskich, ale także ministrem handlu i innymi ministrami. Program polityczny obejmować będzie punkty związane z barierami w dostępie do chińskiego rynku oraz wdrażaniem Umowy o oznaczeniach geograficznych.

Zakres rozmów obejmować będzie m.in. produkty mięsne, produkty czekoladowe, płatki zbożowe i makarony, wyroby cukiernicze i piekarnicze, nabiał, wino, piwo i alkohole wysokoprocentowe, oliwę z oliwek i oleje roślinne, żywność dla niemowląt i mleko w proszku dla dzieci, produkty z oznaczeniem geograficznym, towary takie jak zboża, nasiona oleiste i pasza dla zwierząt, karmę dla zwierząt domowych, owoce i warzywa.

Wizyta w Chinach będzie koncentrować się na dostarczeniu informacji rynkowych w sektorze żywności i napojów, a następnie na spotkaniach między przedsiębiorstwami. Program delegacji biznesowej zapewni przedstawicielom europejskiego sektora rolno-spożywczego doskonałą platformę do poznania chińskiego rynku i nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych zarówno w Szanghaju, jak i w Shenzen.

 

Zainteresowane firmy i organizacje mogą zarejestrować swoje wnioski o dołączenie do delegacji biznesowej online pod linkiem:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/HLM_China_April_2024

 

Ostateczny wybór przedstawicieli biznesu, którzy będą mogli wziąć udział w misji, zostanie dokonany w oparciu o równowagę produktową i geograficzną delegacji. W tym kontekście pod uwagę brana będzie także reprezentatywność kandydatów z danego sektora, ich zdolność do prowadzenia międzynarodowego biznesu i dostępu do wymagających rynków.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do 19 grudnia 2023 r.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij