Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Podsumowanie najważniejszych działań PFPŻ ZP w I kwartale 2024 r.


I kwartał 2024 roku już za nami, z dumą informujemy, że w tym czasie m.in.:


  • Do grona członków wspierających PFPŻ ZP dołączyły 4 kolejne firmy: IEN Energy, SGS Polska, DNV Business Assurance Poland i J.S. Hamilton Poland.
  • Zostaliśmy członkiem Pracodawców RP i Federacji Przedsiębiorców Polskich, co wzmacnia pozycję i reprezentację producentów żywności w Polsce. Wspólna praca może przyczynić się do skutecznego kształtowania wizerunku przedsiębiorców i pracodawców w Polsce, a także do ochrony ich praw i wspierania rozwoju gospodarczego kraju.
  • Powołaliśmy Komisję ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz zorganizowaliśmy dla naszych firm członkowskich dwa tematyczne warsztaty: „Gospodarka Obiegu Zamkniętego w praktyce - sektor przetwórstwa żywności” we współpracy z Agnieszką Sznyk, Instytut Innowo oraz „Prawo i Praktyka Zrównoważonej Produkcji Żywności” we współpracy z Izabelą Tańską, IGI Food Law.
  • Prowadzimy we współpracy z GIS XVII edycję edukacyjnego programu Trzymaj Formę oraz uruchomiliśmy XII edycję Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!”. Do udziału w Konkursie zakwalifikowanych zostało 8535 uczniów z 1095 szkół.
  • Zorganizowaliśmy z ZPPP Browary Polskie konferencję prasową „System kaucyjny do poprawki, podczas której razem z ZPP, FPP, KIG PR, KUPS i PIH alarmowaliśmy o konsekwencjach dla całej gospodarki wynikających z wymagających zmiany przepisów regulujących system kaucyjny na opakowania po napojach.
  • Zaplanowaliśmy debatę „Zielony Ład w praktyce, czyli jak wdrożyć system kaucyjny na opakowaniach po napojach w Polsce", która odbędzie w trakcie targów World Food w kolejnym tygodniu, zapraszamy do udziału!
  • Zorganizowaliśmy webinar „Aktualne wyzwania dla rynku żywnościowego - wybrane działania Prezesa UOKiK i KOWR oraz doświadczenia przedsiębiorców, którego partnerem merytorycznym została kancelaria Eversheds Sutherland.
  • Wydaliśmy kolejny numer kwartalnika Food-Lex, czekają w nim na Państwa artykuły poruszające aktualnie kluczowe zagadnienia z obszaru prawa żywnościowego, gospodarczego i środowiska.
  • Zaplanowaliśmy Akademię Food-Lex, która nie tylko stanowi doskonałą okazję do poznania najlepszych praktyk oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych zmian i wyzwań w prawie żywnościowym i ESG, ale także do nawiązania cennych relacji zawodowych. Rejestracja już otwarta, zapraszamy do udziału!
  • W tym czasie prowadzaliśmy stały monitoring prac legislacyjnych i wydarzeń na rynku krajowym i unijnym oraz zabieraliśmy głos, kiedy tylko było to istotne dla branży spożywczej.

Szczegółowe podsumowanie działań firmy członkowskie otrzymują w Biuletynach Zarządczych.


Zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane firmy!


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij