Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polsko - Niemiecka Izba Przemysłowo - Handlowa zaprasza na bezpłatne spotkanie w dniu 27.10.2010r.
Zaproszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. „Wprowadzenie produktu na rynek niemiecki – obowiązek przystąpienia do Dualnego systemu odbioru i odzysku”.
Spotkanie to ma kluczowe znaczenie dla firm, które wprowadzają lub zamierzają wprowadzać produkty na rynek niemiecki.


Coraz więcej polskich firm podejmuje decyzję o wejściu na rynek niemiecki i traktuje ekspansję zagraniczną jako istotny punkt strategii. Wprowadzenie produktu na rynek niemiecki daje duże możliwości rozwojowe, trzeba jednak pamiętać o dodatkowych wymogach, których lekceważenie może zadecydować o losie produktu i reputacji firmy. I tak warto zapoznać się z niemieckim rozporządzeniem o opakowaniach, które ma istotne znaczenie dla producentów, którzy wprowadzają lub zamierzają wprowadzić swoje produkty na rynek niemiecki.

Niemieckie rozporządzenia o opakowaniach dotyczy obowiązku licencjonowania opakowań jednostkowych, w których produkty dostarczane są do odbiorcy końcowego (tzw. Verkaufsverpackungen). Obowiązek licencjonowania oznacza przystąpienie do dualnego systemu odbioru i odzysku organizującego zbiórkę i odzysk zużytych opakowań. Istotne znaczenie ma fakt, że wprowadzanie do obiegu nielicencjonowanych opakowań jednostkowych jest zabronione pod rygorem kary pieniężnej w wysokości 50.000 EUR za każdy artykuł. Co ważne, polscy producenci muszą mieć na uwadze fakt, że to oni, wprowadzając swój produkt na rynek niemiecki, odpowiedzialni są za podpisanie umowy. Nieważne jest przy tym, czy produkt trafia bezpośrednio na półkę, czy do dystrybutora niemieckiego.

W związku licznymi zapytaniami ze strony firm polskich Polsko-Niemiecka Izba Przymysłowo-Handlowa organizuje dnia 26.10.2010 w Poznaniu oraz 27.10.2010 w Warszawie bezpłatne spotkanie informacyjne, którego celem jest przybliżenie tematyki oraz wyjaśnienie kwestii interpretacyjnych ww. rozporządzenia i wytycznych Niemieckiego Ministerstwa Ochrony Środowiska. Spotkanie prowadzić będzie p. Dieter Arning, członek zarządu firmy LANDBELL AG für Rückholsysteme, organizującej system odbioru i odzysku opakowań dla zagranicznych kontrahentów na terenie Niemiec.

Informacje nt. spotkania:

Terminy i miejsca spotkania:

Poznań, 26.10.2010 (godz. 11:00 – 15:00):

 

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji

ul. Św. Marcin 80/82

61-809 Poznań

Warszawa, 27.10.2010, (godz. 11:00 – 15:00)

 

Polsko Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa

ul. Miodowa 14

00-246 Warszawa


Warunki uczestnictwa: Spotkania bezpłatne, zgłoszenie za pomocą załączonego formularza zgłoszeniowego do dn. 20.10.2010 r.

Kontakt: Paweł Kwiatkowski

Dział Doradztwa Indywidualnego

e-mail: pkwiatkowski@ahk.pl

tel.:   022 53 10 511

faks: 022 53 10 600

Dodatkowe informacje:Spotkanie będzie tłumaczone na język polski. Istnieje możliwość indywidualnych konsultacji w trakcie oraz po spotkaniu.

Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij