Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Na europejskich rynkach potaniało OMP
Na rynku francuskim, holenderskim i niemieckim na początku października br. znacząco potaniało mleko w proszku, podczas gdy ceny masła były względnie stabilne - wynika z informacji Agencji Rynku Rolnego.

W dniach 03-06 października 2010 r. w monitorowanych krajach UE za odtłuszczone mleko w proszku płacono 2,26-2,30 euro/kg, tj. o 1-3% mniej niż tydzień wcześniej. Jednocześnie we Francji i w Niemczech o blisko 2% potaniał również proszek pełny, za który uzyskiwano 2,75-2,81 euro/kg.

Ceny tego produktu nie zmieniły się w Holandii i tak jak tydzień wcześniej wynosiły 2,79 euro/kg. W dniach 03-06 października 2010 r. ceny masła w blokach na rynku francuskim i holenderskim, w odniesieniu do poprzedniego notowania, nie zmieniły się i wynosiły odpowiednio 3,70 euro/kg oraz 3,79 euro/kg. W Niemczech produkt ten potaniał o 0,5%, do 3,78 euro/kg.

Na giełdzie w Chicago, po notowanej we wrześniu br. względnej stabilizacji, w końcu pierwszej dekady października odnotowano spadek cen masła. W dniu 8 października 2010 r. jego cena ukształtowała się na poziomie 4 806 USD/t, tj. o blisko 2% niższym niż przed miesiącem.

Od początku września niewielki wzrost wykazują natomiast ceny odtłuszczonego mleka w proszku. W analizowanym okresie giełdowa cena tego proszku wyniosła 2 635 USD/t i była o ponad 3% wyższa niż w porównywalnym okresie września.

(Źródło: ARR)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij