Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
MinGosp: W październiku produkcja przemysłowa wzrośnie o ok. 10 proc., a później przyspieszy
Produkcja przemysłowa w październiku może rosnąć nieznacznie wolniej niż we wrześniu, w tempie zbliżonym do 10%, wynika z komentarza resortu gospodarki. W ocenie analityków resortu, pod koniec 2010 r. produkcja powinna przyśpieszyć i rosnąć w tempie dwucyfrowym.

Produkcja sprzedana przemysłu była we wrześniu 2010 r. wyższa o 11,8% niż przed rokiem i o 13,2% większa w porównaniu z sierpniem 2010 r. "Dane te są wyższe od oczekiwań analityków MG i wskazują na utrzymujące się ożywienie w przemyśle, głównie w wyniku wysokiej aktywności sektora przetwórczego" - czytamy w analizie.

Optymistyczne wyniki produkcji przemysłowej w całym trzecim kwartale 2010 r. korzystnie wpłynęły na wzrost gospodarczy. Zgodnie z szacunkami MG, dynamika PKB w miesiącach lipiec-wrzesień 2010 r. nie powinna znacząco odbiegać od notowanej w drugim kwartale 2010 roku. Analitycy MG oczekują kontynuacji tych trendów także w ostatnich 3 miesiącach 2010 r.

"Produkcja przemysłowa w październiku może rosnąć nieznacznie wolniej, w tempie zbliżonym do 10%. Będzie to skutek jednego dnia roboczego mniej niż przed rokiem. Pod koniec 2010 r. produkcja powinna jednak ponownie przyśpieszyć i rosnąć w tempie dwucyfrowym" - oszacowali analitycy .

Eksperci resortu przypominają, że we wrześniu 2010 r. produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w 28 spośród 34 działów przemysłu. Najwyższy wzrost odnotowano w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o ponad 40%. Wciąż wysoki wzrost notował dział pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 16%.

"Świadczy to o utrzymaniu się korzystnych trendów w tych działach, które większość produkcji przeznaczają na eksport" - ocenili.

(Źródło: ISB)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij