Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Minister rolnictwa: Będziemy współpracować z Danią i Cyprem w sprawie polityki rolnej
Polska, Dania i Cypr będą współpracować w trakcie swoich prezydencji w sprawach dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej i Wspólnej Polityki Rybackiej po 2013 roku - poinformował na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki.

W drugiej połowie 2011 r. swoją prezydencję w Unii rozpoczyna Polska, potem przejmuje ją Dania i następnie Cypr. "To ważne, by w ramach takiej trójki można było wypracować wspólne priorytety i wzajemnie się wspierać" - powiedział minister.

W środę odbyło się w Warszawie spotkanie ministra Sawickiego i ministra rolnictwa, wyżywienia i rybołówstwa Danii Henrika Hoegha oraz ministra rolnictwa, zasobów naturalnych i środowiska Cypru Demetrisa Eliadesa. Kolejne odbędzie się w styczniu 2011 r. na Cyprze.

Ze środowych rozmów wynika, że dla Polski, Danii i Cypru sprawy związane z rozwojem rolnictwa i obszarów wiejskich, bezpieczeństwem żywności czy funkcjonowaniem rynku, a także problemy dotyczące rybołówstwa są bardzo ważne - mówił Sawicki. Dodał, że nie rozmawiano o szczegółach. "Co do generaliów jesteśmy zgodni, na szczegóły przyjdzie czas" - powiedział.

Na spotkaniu ministrów poruszono także temat nowych zadań, jakie stoją przed Wspólną Polityką Rolną, która jest nie tylko odpowiedzialna za produkcję żywności, ale także za kwestie związane z ochroną klimatu.

Jak zauważył Sawicki, w Unii zaczynają się dopiero trudne dyskusje na temat Wspólnej Polityki Rolnej i Wspólnej Polityki Rybackiej. Debaty te będą odbywały się równolegle z rozmowami o nowym unijnym budżecie po 2013 r. i na temat reform innych polityk, w tym polityki spójności, która częściowo wiąże się z polityką rolną.

Minister uważa, że nowa unijna polityka rolna zostanie dopiero wypracowana podczas polskiej prezydencji.
(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij