Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Forum Wysokiego Szczebla ds. Poprawy Funkcjonowania Łańcucha Dostaw Żywności
Minister Marek Sawicki uczestniczył 16 listopada br. w pierwszym posiedzeniu Forum Wysokiego Szczebla ds. Poprawy Funkcjonowania Łańcucha Dostaw Żywności, które odbyło się w Brukseli. Przewodniczył mu komisarz ds. przemysłu i przedsiębiorczości Antonio Tajani.

Główne przemówienia wygłosili komisarze: ds. rynku – M. Barnier, ds. rolnictwa – D. Ciolos oraz ds. zdrowia i ochrony konsumentów – J. Dalli.

Członkami Forum są ministrowie rolnictwa 13 państw członkowskich UE, przedsiębiorcy, stowarzyszenia handlowe, organizacje pozarządowe. Natomiast jego prace koncentrować się będą na następujących obszarach: praktyki w kontraktach handlowych, monitorowanie cen żywności, konkurencyjność w przemyśle rolno-spożywczym, logistyka sektora rolno-spożywczego. Forum powołane Decyzją Komisji Europejskiej (2010/C 210/03) wspierać będzie Komisję Europejską w zakresie rozwoju strategii przemysłowej w sektorze rolno-spożywczym oraz wdrażać inicjatywy zaproponowane przez Komisję w jej komunikacie „Poprawa funkcjonowania łańcucha dostaw żywności w Europie”.

Po zakończeniu obrad Forum Marek Sawicki uczestniczył w konferencji zorganizowanej w Parlamencie Europejskim na temat Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r., w czasie której zaprezentował polskie stanowisko w zakresie jej reformy. Do prezentacji przyłączyli się również parlamentarzyści: Jarosław Kalinowski oraz Czesław Siekierski. W spotkaniu udział wzięło około 120 osób.

Minister spotkał się również z posłami Członkami Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego: Albertem Dessem oraz Michelem Dantonem. Tematem rozmów była przyszłość WPR.

(Źródło: MRiRW)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij