Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Brak porozumienia ws. budżetu UE na '11 bez wpływu na polski budżet środków unijnych
Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego brak porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej na 2011 rok nie wpłynie na polski budżet środków europejskich.

"Nie sądzę, aby brak porozumienia w sprawie budżetu UE na 2011 miał wpływ na polski budżet środków europejskich. Brak porozumienia w sprawie budżetu może jednak wpłynąć na postrzeganie stabilności finansów UE, co w kontekście Irlandii nie jest dobre. Uważamy, że fakt, iż te dwa problemy się schodzą jest bardzo złą rzeczą, gdyż robi wrażenie, że UE nie jest w stanie podejmować jasnych i klarownych decyzji politycznych" - powiedział w środę dziennikarzom Rostowski.

"Ważne jest, aby sprawa budżetu była rozwiązana jak najszybciej na poziomie politycznym. Proces uchwalania będzie trwał dość długo, gdyż budżet UE trafi teraz do parlamentów państw członkowskich na 2 miesiące. Ważne, aby był jasny sygnał, że jest zgoda polityczna, by uchwalić budżet w niezmienionej formie" - dodał.

W nocy z poniedziałku na wtorek ogłoszono, że negocjacje między Parlamentem Europejskim a rządami krajów UE ws. budżetu na 2011 r. zakończyły się porażką. Winą za to dyplomaci obarczali grupę płatników netto: Wielką Brytanię, Holandię, Szwecję i Danię. To oznacza, że wydatki UE będą opierać się na niekorzystnym dla odbiorców funduszy unijnych prowizorium.

(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij