Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Poszukiwanie nowych możliwości współpracy
Relacja z siódmego spotkanie polskich i kazachstańskich przedsiębiorców

Taki właśnie cel przyświecał kolejnemu już, siódmemu spotkaniu polskich i kazachstańskich przedsiębiorców, które odbyło się 24 września br. w Warszawie, z udziałem reprezentatywnej grupy małych i średnich przedsiębiorstw Kazachstanu

z branży budowlanej, hurtowej sprzedaży zboża, artykułów biurowych, artykułów gospodarstwa domowego, napojów alkoholowych, restauracji, a także konsultingu i księgowości – pod przewodnictwem Prezesa Niezależnej Agencji Przedsiębiorców Tałgata Akuowa.

Organizatorem spotkania była Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa, z jej prezesem Piotrem Guzowskim, oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób, w tym m.in. z Ministerstwa Gospodarki oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Eksporterów Polskich, które jest inicjatorem i uczestnikiem działań realizacyjnych, w tym promocyjnych, przewidzianych w „Strategii proeksportowego rozwoju polskiej gospodarki do roku 2015”, zaliczającej Kazachstan do priorytetowych partnerów gospodarczych naszego kraju.

KAZACHSTAN – LIDEREM REFORM W AZJI CENTRALNEJ

Dwa bloki tematyczne dominowały w czasie tego spotkania. Pierwszy – dotyczył aktualnego stanu i perspektyw rozwoju gospodarki kazachstańskiej oraz wynikających z tego możliwości współpracy z zagranicą w ogóle, a z Polską w szczególności. Wypowiadali się na ten temat zarówno członkowie delegacji kazachstańskiej, jak i uczestnicy polskiej strony, w tym przedstawiciele PKIHP i PARP. Drugi blok był bardziej konkretny, bo obrazował obszar dwustronnych stosunków gospodarczych, w tym polskich możliwości eksportowych. W obu blokach tematycznych interesująco, rzeczowo i kompetentnie brzmiała wypowiedź naczelnika Wydziału Wschodniego w Departamencie Współpracy Dwustronnej Ministerstwa Gospodarki, Aleksandra Miloty. Syntetyzując informacje i wypowiedzi dotyczące gospodarki kazachstańskiej, podkreślenia wymagają przede wszystkim te, które dotyczyły sytuacji makroekonomicznej, jak też przeobrażeń strukturalnych i procesu reform systemowo-ekonomicznych, a w tym kontekście wizji perspektywy.

Więcej w aktualnym numerze miesięcznika "Bezpieczeństwo i Higiena Żywności"

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij