Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Przedsiębiorcy będą musieli zwiększyć recykling opakowań
Za pięć lat przedsiębiorcy będą musieli wykazać, że połowę opakowań poddanych recyklingowi uzyskują ze zbiórki w gospodarstwach domowych - informuje Rzeczpospolita.

Ministerstwo Środowiska przygotowuje nowelizacje kilku ustaw, by wprowadzić segregację już w domach mieszkańców - czytamy w Rzeczpospolitej. W przyszłym tygodniu w Sejmie odbędzie się debata nad projektem ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Ministerstwo pracuje też nad nowelizacją ustawy o odpadach i ustawy o opakowaniach. Wzrosną obowiązki dotyczące prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów przez gminy i tych przedsiębiorców, którzy wprowadzają na rynek opakowania.

Ministerstwo przypomniało, że już teraz gminy powinny tworzyć system selektywnej zbiórki. Zgodnie z unijnym prawem do 2015 r. muszą zapewnić segregowanie przynajmniej papieru, szkła, metalu i tworzyw sztucznych. Jak podaje gazeta, po zmianie polskich przepisów taki obowiązek zostanie nałożony też na przedsiębiorców wprowadzających na rynek opakowania. Za pięć lat będą oni musieli wykazać, że połowę opakowań poddanych recyklingowi uzyskują ze zbiórki w gospodarstwach domowych.

(Źródło: Rzeczpospolita)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij