Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Dobre prognozy dla światowego rynku drobiu
Według grudniowych prognoz Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), światowa produkcja drobiu w 2010 r. wyniesie 95,7 mln ton i będzie o ok. 2 proc. wyższa niż przez rokiem (93,7 mln ton) - podaje FAMMU/FAPA.

Produkcja wieprzowiny wzrośnie o 1 proc. do 107 mln ton, natomiast wołowiny obniży się o 1 proc. do 65 mln ton. Drób będzie miał w tym roku największy udział w światowym handlu mięsem ogółem (11,3 mln ton w br.), jednak wobec roku poprzedniego obroty wzrosną jedynie o 1,8 proc., wobec 5,2 proc. wzrostu handlu wieprzowiną i 2,7 proc. wzrostu obrotów wołowiną.

Globalny handel mięsem drobiu będzie ograniczony ze względu na restrykcje sanitarno-weterynaryjne wprowadzone przez głównych importerów. Zwiększone zakupy ze strony krajów azjatyckich zrekompensują jednak 15 proc. spadek importu spodziewany w Rosji. Ceny drobiu na rynku światowym, nominowane w dolarach amerykańskich, rosły w tym roku w mniejszym stopniu niż inne gatunki mięsa i są o 4 proc. wyższe niż przed rokiem.

Światowe ceny wieprzowiny wzrosły natomiast o 30 proc., a wołowiny o 26 proc.. Relatywnie niską dynamikę wzrostu cen drobiu analitycy amerykańscy przypisują spadkowi eksportu drobiu z USA na skutek zablokowaniu rynku przez Rosjan. Prognozy na 2011 rok są dla rynku drobiu sprzyjające. Ograniczona podaż wołowiny i wieprzowiny spowoduje zwiększenie zapotrzebowania na tańsze źródła białka zwierzęcego.

(Źródło: FAMMU/FAPA)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij