Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Minister rolnictwa: Żywność w Polsce w stosunku do polskich zarobków jest zbyt droga
Zdaniem Marka Sawickiego, ministra rolnictwa, pośrednicy, dystrybutorzy i firmy handlowe, narzucają na produkty żywnościowe zbyt wysokie marże. W efekcie czego handlowcy zarabiają na sprzedaży żywności dużo więcej niż jej producenci. Problem dostrzegła także Komisja Europejska, która powołała Komitet Wysokiego Szczebla do zbadania łańcucha żywnościowego pod kątem cen i marż - mówi Marek Sawicki, minister rolnictwa - czytamy w Pulsie Biznesu.

Zdaniem Marka Sawickiego pozycja handlu stała się w UE tak silna, że dbając o dobro konsumentów oraz producentów, w wielu krajach tworzy się różne instrumenty mające zagwarantować uczciwy poziom cen. We Francji działa stałe obserwatorium cen i marż.

Jak informuje Puls Biznesu podobny system monitoringu warto stworzyć także w Polsce, a ponadto wdrożyć również kodeks dobrych praktyk handlowych.  

Dostawcy skarżą się na narzucenie im przez sieci handlowe różnych pozamarżowych opłat związanych ze sprzedażą ich towarów. Zdaniem ministra takie praktyki w handlu to efekt m.in. zbyt małej aktywności odpowiednich służb, w tym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

(Źródło: Puls Biznesu)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij