Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestle przeznaczyło 45 mln dol. na pomoc rolnikom
Firma Nestl opublikowała kolejny globalny raport z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu - "Creating Shared Value Report 2010" ("Tworzenie Wspólnej Wartości - Raport za 2010 rok"). Wynika z niego, że tylko w samym 2010 roku Nestle przeznaczyło ponad 45 milionów dolarów na pożyczki dla rolników.

Przewodnim tematem tegorocznej publikacji jest wpływ aktywności biznesowej Nestle na rozwój obszarów wiejskich, zwłaszcza w krajach rozwijających się.

Raport podkreśla także zasięg działalności Nestlé, w którą zaangażowanych jest już ponad 25 milionów osób na całym świecie. Są to zarówno pracownicy, jak i dostawcy oraz odbiorcy produktów Nestle. Wielu spośród nich korzysta ze wsparcia finansowego firmy.

Do kluczowych programów realizowanych przez Nestle w minionym roku należą: "The Cocoa Plan" oraz "The Nescafé Plan" obejmujące wsparcie rejonów uprawnych kakao i kawy. Planowane w tym zakresie inwestycje - zarówno w rozwój upraw, jak i współpracę z rolnikami - do 2020 roku pochłoną łącznie ponad 600 milionów franków szwajcarskich.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij