Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PepsiCo chce być obecne w polskich mediach społecznościowych. Na początek Facebook
Agencja Digital One wprowadza markę PepsiCo do social mediów w Polsce. Pierwszym krokiem jest uruchomienie korporacyjnego profilu w serwisie Facebook, który ma na celu prowadzenie dialogu z kilkoma grupami "interesariuszy" firmy i propagowanie filozofii PepsiCo "Performance with Purpose". W profilu znalazło się m.in. Centrum Prasowe PepsiCo.

- Zadaniem agencji Digital One jest wprowadzenie PepsiCo jako korporacji do social mediów w Polsce. W pierwszej kolejności postanowiliśmy skupić się na Facebooku, rozważamy jednak wkroczenie również do innych mediów społecznościowych - mówi Monika Sońta, Internal Communication & CSR Specialist.

Digital One odpowiada za całość działań związanych z projektem, tzn. m.in. przygotowanie założeń strategicznych i planu komunikacji dla korporacyjnego profilu PepsiCo, oraz jego przygotowanie (grafiki., layouty, copy itd.) i uruchomienie, a następnie prowadzenie komunikacji skupiającej się na głównym przesłaniu i filozofii PepsiCo: "Performance with Purpose". Do zadań agencji należy także przygotowywanie i prowadzenie na bieżąco kampanii PepsiCo w Facebooku.

- Uruchomiony właśnie profil PepsiCo, mimo korporacyjnego charakteru, ma z założenia docierać do bardzo różnych grup docelowych. Z jednej strony są to dziennikarze, z drugiej wszelkie organizacje pozarządowe, ale zamierzamy także prowadzić regularny dialog ze "zwykłymi konsumentami" - mówi Ewa Przyborowska, Account Manager w agencji Digital One.

- Aktywną komunikacją w social mediach chcemy uświadomić zarówno rynkowi, jak i zwykłym użytkownikom, że PepsiCo to nie tylko Pepsi, ale także całe mnóstwo innych marek, m.in. Lipton Ice Tea, Lay's czy Cheetos. PepsiCo to również ciekawa firma z inicjatywą, w której wiele się dzieje, która realizuje rozmaite cele i angażuje się w mnóstwo projektów, nie tylko dużych, międzynarodowych, ale także tych o charakterze lokalnym, ważnych dla lokalnych społeczności - dodaje Monika Sońta, Internal Communication & CSR Specialist w PepsiCo.

Na profilu PepsiCo prowadzona jest regularna bieżąca komunikacja ze wspomnianymi grupami docelowymi, dostępne są także sekcje tematyczne: Centrum Prasowe, czy Innowacje & Inspiracje.

W profilu znajduje się też zakładka powitalna, stanowiąca m.in. landing page dla kampanii prowadzonej na Facebook'u. Zakładka m.in. zachęca do zostania fanem PepsiCo, udostępnia film prezentujący filozofię "Performance with Purpose", oraz umożliwia przejście do stron WWW i profili marek PepsiCo obecnych w sieci.

Z zakładki tej można także w łatwy sposób trafić na korporacyjną stronę PepsiCo i zapoznać się bliżej z poszczególnymi elementami filozofii "Pefrormance with Purpose" (czyli: Performance, Ludzie i produkty, Środowisko i Rozwój talentów).

PepsiCo jest obecne w Polsce od 1993 r. W Polsce napoje PepsiCo są produkowane przez spółkę Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o., posiadającą zakłady produkcyjne w Michrowie i Żninie. Przekąski PepsiCo są produkowane w zakładach produkcyjnych w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim, a dystrybuowane w Polsce przez spółkę Frito Lay Poland sp. z o.o.

Pepsi Cola General Bottlers Poland Sp. z o. współpracuje z agencją Digital One strategicznie od 2001 roku. Agencja obsługiwała i obsługuje wiele brandów z portfolio tego marketera. Obecnie są to m.in. Lipton Ice Tea, Górska Natura czy Pepsi.

 

(Źródło: pr/portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij